Menü Kapat

Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Ölçüm Cihazı Özellikleri

Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Ölçüm Cihazı fiyat ve özelliklerini ayrıntılarıyla detaylı bir şekilde sizlerle buluşturuyoruz. Baca gazı ölçer cihazları içinde en çok tercih edilen KİMO BACA GAZI ÖLÇÜM cihazlarının içinde tercih edilen modellerden olan bu cihazımız hakkında bilmek istediğiniz her şey bu yazımızda.

Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Ölçüm Cihazı
Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Ölçüm Cihazı

Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Ölçüm Cihazı İşletmelerin ve konutların ısıtma sitemlerinin sağlıklı kontrollerini yapmanızda yardımcı olmaktadır.Oksijen (O2) ve Karbondioksit (CO) sensörleri ile yanma verimliliğini ve kayıpları hesaplayabilirsiniz.Cihaz üzerine entegre yazıcısı sayesinde ölçüm sonuçlarını yazdırabilirsiniz. Kombi ve kazan servisleri için ideal. Kullanım ve taşıma kolaylığı sayesinde saha koşullarında en büyük yardımcınız olmaktadır.

Opsiyonel karbonmonoksit probu, karbondioksit probu, yanıcı patlayıcı gaz kaçak probu , sıcaklık probu , giriş-çıkış sıcaklık probu ve gaz sızdırmazlık kit seti ile farklı ölçümler almanıza da yardımcı olacaktır. Opsiyonel bluetooth modülü sayesinde telefon,tablet ve pc den cihazına bağlantı sağlayabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ücretsiz yazılımı sayesinde grafik ve raporlama yapabilirsiniz.

Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Ölçer Cihazı Teknik Özellikler

Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Ölçüm Cihazı Teknik Özelliklerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Oluşturduğumuz teknik bilgi tablomuz ile merak ettiğiniz özellik bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kimo baca gazı analiz cihazlarının ne kadar etkili ve kolay pratik bir kullanıma sahip olduğunu da bilmenizi isteriz. Doğru sonuçlar vermesi bir yana, kullanım kolaylığını sayesinde zamandan edeceğiniz tasarruf sayesinde baca gazı analizi ölçümlerinizi daha kısa sürelerde gerçekleştirebileceksiniz.

Baca gazı analizi öçüm cihazlarından KİMO KIGAZ 110 cihazının teknik verileri.

Ölçüm Değerleri
PARAMETRE
SENSÖR
ÖLÇÜM ARALIĞI
ÇÖZÜNÜRLÜK
DOĞRULUK
O2
Elektro-kimyasal
0% .. 21%
% 0.1 hacim
±% 0,2 hacim
NE
(H2 ile kompanzasyon)
Elektro-kimyasal
0… 80000 ppm
1 ppm
 0… 200 ppm: ± 10 ppm
201 … 2000 ppm : ±5% ölçülen değer
2001 … 8000 ppm : ±10% ölçülen değer
Baca gazı sıcaklığı
K tipi termokupl
-100… + 1250 ° C
0.1 ° C
±1.1°C veya ±0.4% ölçülen değer
Ortam Sıcaklığı
NTC dahili
-20… + 120 ° C
0.1 ° C
± 0,5 ° C
Ortam Sıcaklığı
Pt100 (1/3 Din harici prob)
-50… + 250 ° C
0.1 ° C
±0.3% ölçülen değerin ±0.25°C
Çiğlenme noktası sıcaklığı
Hesaplanan**
0… + 99 ° Ctd
0.1 ° C
DHW sıcaklığı
TcK (Harici prob)
-200… +1300 ° C
0.1 ° C
±1.1°C veya ±0.4% ölçülen değer
Diferansiyel Basınç
Taslak
Yarıiletken
-200… +200 hPa
0,01 hPa
-200.00 … -1.00 hPa : ±0.5% ölçülen değerin +0.045 Pa
-1.00 … -0.40 hPa : ±5% ölçülen değer
-0,40… 0,40 hPa: ± 0,02 hPa
0.40 … 1.00 hPa : ±5% ölçülen değer
1.00 … 200.00 hPa : ±0.5% ölçülen değerin + 0.045 hPa
Kayıplar
Hesaplanan
% 0’dan% 100’e
0.1%
Aşırı hava (λ)
Hesaplanan
1 … 9.99
0.01
Düşük verimlilik (ηs)
Hesaplanan
0 … 100%
0.1 %
Yüksek verimlilik (ηt)
(yoğuşmalı)
Hesaplanan
0 … 120%
0.1%
Opaklık indeksi
Dış enstrüman
0 … 9
DÖKÜMANI İNCELEYİN KIGAZ 110 Teknik Döküman
AÇIKLAMALAR
(D) Dahili/(O) Opsiyonel
Temel yazıcı yerine nokta vuruşlu matriks yazıcı
D
Taşıma Çantası
D
220 V Besleme adaptor
D
180 mm bacagazı probu ve su filtresi
D
Manyetik koruyucu kapak
D
Silikon tüp 2 x 1
D
Diferansiyel basınç kiti
D
Kalibrasyon sertifikası
D

Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Analizi Ölçer Cihazını Satın Alın

Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Ölçüm cihazı teknik bilgilerimizi yukarıda bulunan tablomuzda inceledik. İnceleme sonrasında satın almak istediğiniz Kimo Kıgaz modellerinden istediğinizi seçebilir, gerektiğinde şirketimizden ayrıca bilgiler alarak satın alma konusunda daha çok sorunun yanıtını bulabilirsiniz. Kaliteli analiz cihazlarının satış merkezi olan Ram Limited Ölçüm ve Kontrol sistemleri şirketimiz fiyatlar konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Kimo kıgaz baca gazı ölçer cihazlarının diğer modellerine ram-limited şirketi resmi sitemizden ya da sitemizin ölçüm cihazı ürün sayfasından ulaşabilirsiniz. İnternet üzerine Kimo markasını satan ve yetkili satıcı ünvanına sahip olmayan satıcılar ile şirketimizi karıştırmamak gerekir. Bizler Kimo modellerinin Türkiye yetkili satıcısı olarak yıllardır hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda çözüm ortaklığımız sayesinde siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmekteyiz.

Baca Gazı Ölçer sitesi, Ram Limited Şirketi Ölçü ve Kontrol Sistemleri Güvencesi Altındadır. Yaptığınız alış verişler tamamı ile şirketimiz bünyesinden gerçekleştirilmektedir. Yine satış sonrası servis ve eğitim hizmetleri Firmamız tarafından yapılmaktadır.

Baca gazı ölçer cihazlarını neden kullanmalıyız? Baca gazı ölçümü neden gereklidir yazımızdan sonra BACA GAZI ÖLÇER Cihazlarına göz atarak, işletmeleriniz için ihtiyacınız olan cihaza ulaşa bilirsiniz Gerektiği taktirde Baca Gazı Ölçer iletişim sayfamızdan Ram Limited Ölçü ve Kontrol Sistemlerimizin telefon numaralarına ulaşarak detaylı bilgiler alabilirsiniz. Sonrasında Baca Gazı Ölçer Cihazları arasından istediğiniz ürünlerin fiyat tekliflerini alabilirsiniz.

Kimo Kıgaz 110 Baca Gazı Analizi Ölçer Cihazı Almadan Önce;

Unutmayalım ki, Kimo Kıgaz 110 Baca gazı analiz cihazımız, Bacagazı ölçüm ve analiz cihazları veya Emisyon ölçüm cihazları dış ortama atılan bu gazların konsantrasyonunu ve miktarını ölçmeye yararlar. Bu sayede hava kirliliğine sebep olan gazların ve çevreye salınan kirleticilerin de miktarını ölçer. Satın alma durumunda bu verileri baz alarak cihaz seçim yapmak gerekir.

Neden Kimo 110 Analiz cihazını almalıyız;  Emisyon ölçüm cihazlarından alından bu bilgilere kullanılarak gaz salınımın zararlı değerlerin altında tutulması sağlanmaya çalışılır. Isıtma sistemleri ve endüstriyel tesisler gibi alanlarda emisyon kaçınılmazdır. Ancak bunun çevreye zarar ve rahatsızlık vermemesi için sıkı düzenlemeler ve bu düzenlemelere uyulmadığı takdirde uygulanan yaptırımlar söz konusudur. Bunun yanında çevreye verdiği zararı da unutmamak gerekir. Bu yüzden gaz salınımı yapan kuruluşlarda emisyon ölçüm cihazları kullanılarak sürekli bir kontrol söz konusu olmalı ve aşım durumunda acil müdahale edilmelidir ve salınım değerlerini normal değerlere indirmek için düzenlemeye gidilmelidir.

Baca gazı ölçüm cihazları hakkında diğer yazılarımız;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir